LT | EN | RU

Susisiekite su mumis

Pavadinimas: UAB SVEIKATA IR OZONAS, Vilnius, Šeimyniškių 21,tel.; 868485504
El. p.: info@sveikatairozonas.lt
Ozonas- gamtos dovana sveikatai ir grožiui. Čia laukiamas kiekvienas, besirūpinantis savo sveikata.Taikomos nuolaidos.

Apie ozoną

apie ozoną 2010-07-29 12:04:55

Ką žinome apie ozoną?

 

Po žaibo ir griaustinio ore pasklinda labai gaivus kvapas ir mes jaučiame, kaip lengva kvėpuoti, koks tyras oras, norisi jo įkvėpti dar ir dar. Tai mes užuodžiame ozoną, net kai jo kiekis ore būna labai mažas  (tik0,001-0,01 mg/m3). Ir tas nedidelis ozono kiekis naikina virusus, kenksmingus cheminius junginius, suteikia gaivos ir puikų aromatą visai planetai.

   

O ką dar žinome apie ozoną? Praktiškai, išskyrus specialistus, daugiau nežinome nieko.

 

 

Iš kur atsiranda  kvapnusis ozonas – o3?

 

Deguonies molekulės susideda iš dviejų O2 atomų. Elektros srovė, tekanti per katodą    arba Saulė,  ultravioletinių spindulių įtakoje, deguonį paverčia ozonu – O3.  Skildamas ozonas (O3) atpalaiduoja trečią deguonies atomą ir tas laisvas atomas tampa aktyviu. Pastarasis oksiduoja tai, ką mes vadiname vienu žodžiu - tarša ( įvairius pavojingus sveikatai junginius, patologinius mikroorganizmus). Būtent juos ozonas nukenksmina ir sunaikina.

Ozono “gimimo” schema atrodo taip:

 

 

 

     Ozonas – labai aktyvus cheminis elementas.  Jis pastoviai susidaro atmosferoje iš deguonies, esančio ore, veikiant ultravioletiniams saulės spinduliams. Aukštutiniuose atmosferos sluoksniuose esantis ozonas ne tik sulaiko kenksmingus Saulės spindulius, bet ir “sugeria” infraraudonuosius spindulius iš Žemės, neleisdamas jai atvėsti .

Ozonas – tai alotropinė deguonies forma su specifiniu visiems gerai žinomu kvapu.

Tačiau didelės ozono dozės gali sukelti kvėpavimo takų sutrikimus, kosulį, galvos svaigimą, galvos skausmą. Leistina ozono koncentracija ore -  0,1-0,15 mg/m3.

Ozonas žymiai stipresnis oksidatorius nei deguonis. Ozonas greitai reaguoja su organiniais junginiais, turinčiais dvigubą ryšį ir sudaro “ozonidus”. 

 

Apie ozono biologinį ir antibakterinį poveikį

 

 Biologinis ozono poveikis susijęs su tuo, kad būdamas labai aktyvus jis jungiasi su įvairiais biologiniais objektais, tame tarpe ir įvairiomis ląstelės struktūromis. Kai kas bijo ozono, nes neturi žinių apie medicininį ozoną ir nežino, kad gydymui naudojamos terapinės  dozės yra nekenksmingos. Kai mes suleidžiame pacientui ozono-deguonies mišinio, jis nejaučia jokio diskomforto. Leidžiant ozono mišinius po oda, pavyzdžiui, grožio procedūrų metu, gydant nuo celiulito, spuogų  ar raukšlių išlyginimui, pacientas nejaučia jokio skausmo. Kodėl ozonas suteikia sveikatos? Nesočiosios rūgštys pasižymi taip vadinamais dvigubais ryšiais. Jungiantis su ozonu jos sudaro organinius junginius - ozonidus, kurie turi antivirusinį, antibakterinį, antigrybelinį poveikį. Specialistai žino, kad lipidai ir baltymai sudaro ląstelės membraną, o štai tie ozonidai pagerina, aktyvina medžiagų apykaitos procesus pačioje ląstelėje. Koks ozono antibakterinis, antivirusinis ir priešgrybelinis  poveikis?   Mikrobo membrana – skirtingai nuo mūsų ląstelių membranos, po sąveikos su ozonu suyra, nes jų  membranos neatsparios deguoniui. Tuo tarpu deguonis mūsų ląstelėms – gyvybiškai svarbus. Infekuotos virusais ląstelės ozonidų poveikyje smarkiai sumažina tam tikrų fermentų, kurie dalyvauja viruso baltymų sintezėje, aktyvumą. O tai reiškia, kad virusas nusilpsta ir žūsta.

Medicinos tikslais ozonas pradėtas naudoti  per Pirmąjį pasaulinį karą. Buvo atrasta, kad ozonas yra puiki dezinfekavimo priemonė, juo buvo gydomos įvairios pūliuojančios, užkrėstos mikrobais žaizdos.

 

Terapinis ozono poveikis žmogui

 

Gydymo tikslams ozonas buvo pradėtas naudoti gana neseniai. JAV sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis ozonas sunaikina 99,9992% patogeninių mikrobų. Daugiau kaip 7000 Vokietijos gydytojų gydo įvairiausias ligas ozonu.

          Daugėja įrodymų, kad ozonas ardo virusų lipidų apvalkalą, naikindamas juos pačius tiek organizmo viduje, tiek už jo ribų. Šį apvalkalą turi hepatito, vėžio, herpio, ŽIV virusai. Tyrimai, publikuoti Kanados medicinos asociacijos žurnale, parodė, kad ozonas naikina ŽIV, hepatito, herpio virusus ir kitus kenksmingus agentus kraujyje, kuris naudojamas perpylimui. Reikia pažymėti, kad nors ozonas ir vandenilio peroksidas gryni labai nuodingi, bet mažomis medicininėmis dozėmis jie tampa saugūs ir efektyvūs. Jei ozonas taikomas tik rekomenduotinomis terapinėmis dozėmis, jis  yra kvalifikuoto specialisto rankose, galimybė, kad organizmas neigiamai reaguos į biooksidantinius metodus, labai menka.

           Vokiečių medikai surinko duomenis daugiau nei 384 775 pacientų ir ištyrė daugiau nei 5 milijonus ozonoterapijos taikymo atvejus. Paaiškėjo, kad pašalinių efektų procentas yra 0,0007%.Šis skaičius kur kas mažesnis, nei bet kuriam kitam tradicinės terapijos metodui. Paskaičiuota, kad per pastaruosius 70 metų biooksidantiniai metodai buvo taikyti daugiau kaip 10 milijonų žmonių (daugiausia Vokietijoje, Rusijoje, Kuboje). Šiuo metu ozonu gydoma daugiau kaip 50 ligų. . Nustatyta, kad jeigu tradicinės terapijos atvejais 3 metų laikotarpyje ligų paaštrėjimas atsiranda 79,2% ligonių, tai gydant ozonidais recidyvų pasitaiko 13,3% ligonių.

 

 

Ozonatoriai oro gaivinimui, dezinfekavimui

Ozonas, kaip žinote, puikiai susidoroja su patologiniais mikroorganizmais, gerai dezinfekuoja orą ir vandenį, tačiau didelės ozono koncentracijos gali kenkti plaučiams. Dabar parduodami tokie ozonatoriai, kuriuose ozono kiekis griežtai normuojamas ir todėl ozoną galima naudoti be pavojaus sveikatai. Neskubėkite pirkti ozonatoriaus iš pirmų rankų, - pasitarkite su gerais specialistais.